KONST / Litografier / Färglitografi 12218102
nr 1221 8102
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Signerad, daterad -62, numrerad 54/150. Motivet: 36x56 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 3 december 2018
kl 19:00:12
100 kr
150 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson